برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : شنبه ۰۱/۷/۲

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان

» نمد فرش چیست ؟

نمد فرش

نمد یکی از ساده ترین زیر اندازه های ایرانی است که با پشم تولید می شود که در اصل در تولید نمد فرش ، از روش بافت استفاده نمی شود بلکه با ایجاد فشار و رطوبت و گرما ، الیاف پشم به فشرده می شوند . در تولید نمد از پشم گوشفند استفاده می شود . فرآیند تولید نمد کوتاه تر از تولید قالی است و قیمت نمد فرش نیز از قیمت قالی پایین تر است .
فرایند تولید نمد فرش بدین صورت است که نقش و طرح مورد نظر را با پشم های رنگی روی یک پارچه کرباس طراحی می کنند و پشم را روی تمام سطح کرباس قرار می دهند سپس با ریختن آب جوش و فشردن پشم ها روی کرباس ، نمد فرش تولید می شود . برای بالا رفتن کیفیت نمد فرش از صابون و زرده تخم مرغ هم می توان استفاده کرد .
از مزایای استفاده از نمد این است که گرم کننده بسیار خوبی در فصل زمستان است . نقش ها و طرح های نمد فرش به صورت ذهنی است و بر اساس طرح و الگویی نمی باشد . رنگ هایی که در این کف پوش ها از آن ها استفاده می کنند سفید ، قهوه ای و سیاه می باشد و رنگ های به کار برده در نمدها ، رنگ طبیعی است .
نرمی و لطافت نمد فرش ها به دلیل استفاده از پشم در تولید آن هاست . از دیگر مزایای استفاده از نمد این است که رطوبت را جذب می کنند به همین دلیل است که مردمان عشایر از آن ها استفاده می کنند . استفاده از نمد سبب بهبود گردش خون ، تسکین دردهای عضلانی ، کمر درد و دردهای رماتیسم است .
امروزه از نمد به عنوان فرش های تزیینی استفاده می کنند .
رنگ های نمد فرش ماندگار است و افرادی که فرش های تزییی سنتی را می خواهند می توانند نمد فرش را تهیه کنند .
از آنجایی که نمد در جذب رطوبت و نم بسیار موثر است برخی از افراد نمد را روی صندلی ماشین و صندلی های اداری برای جلوگیری از عرق کردن استفاده می کنند .

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  آیا قیمت فرش ماشینی 1200 شانه 8 رنگ تاثیری در کیفیت آن دارد یا نه؟
•  بهترین نوع نخ برای فرش ماشینی چه نخی می باشد ؟
•  همه چیز در مورد جنس نخ پود فرش
•  قیمت بروز فرش ماشینی کاشان
•  استخدام در فرش کاشان
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه