برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : یکشنبه ۰۱/۷/۱۰

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان

» گروه صنعتی فرش ماشینی کاشان

گروه تجاری فرش ماشینی کاشان

امروزه یکی از مهم ترین و بزرگ ترین انواع کف پوش ها در بین خریداران فرش هایی هستند که توسط ماشین آلات پیشرفته و دستگاه های روز دنیا تولید می شوند . معروف ترین و خلاق ترین برندهای فرش ماشینی مربوط به کارخانه های فرش کاشان هستند . در بازار فرش و قالی سراسر دنیا رد پایی از گروه صنعتی فرش کاشان و فرش های ناب و درجه یک کاشان دیده می شود . تعداد کارخانه های فعال در گروه صنعتی کاشان بسیار زیاد است و محصولات ناب شهرک صنعتی کاشان از بیش از 700 واحد تولیدی خارج می شود . آمار و ارقام بدست آمده از تمامی گروه های صنعتی کاشان که تحت عنوان کارخانه و تولید کننده هم از آن ها یاد می شود نشان از توان تولیدی سالانه بیش از 12 میلیون متر مکعب فرش دارد . این آمار تنها مساحت تولید شده در هر سال را نشان می دهد در حالی که فعالیت جانبی این گروه های صنعتی هم قابل توجه می باشد . برای مثال مرحله پرداخت یا پردازش فرش های دستبافت در کارخانه ها و گروه هاص صنعتی کاشان انجام می شود در حالی که بافت و تولید این محصولات هیچ ارتباطی به کارخانه های نداشته و تماما در کارگاه ها و منازل هنرمندان انجام می شود .
در حال حاضر فرش های ماشینی تولید شده در گروه صنعتی کاشان به عنوان یکی از پرقدرت ترین و بی نظیر ترین محصولات در بین انواع کف پوش ها به شمار می رود و بنا بر برتر بودن محصولات گروه صنعتی فرش کاشان ، این شهر به قطب یا پایتخت تولید فرش های ماشینی در دنیا مبدل گشته است .
اگر از ما بپرسند برای خرید فرش ماشینی به کجا مراجعه می کنید ، بی شک یکی از انتخاب های خود را به فروشگاه هایی اختصاص می دهیم که کارخانه های تولید فرش کاشان منتهی می شود . اکثر خریداران در هنگام انتخاب و البته خرید برای فرش های ماشینی کاشان جایگاه ویژه ای در نظر می گیرند و به سراغ فرش های ماشینی گروه صنعتی کاشان می روند . چرایی و چیستی اهمیت خرید از گروه صنعتی فرش کاشان مورد قابل بحثی است که در این نوشتار تا حدودی به آن پرداخته شده است .
مقاله در دست به خوبی توانسته است گروه صنعتی فرش کاشان را معرفی نموده و مزایا و معایب فرش های این گروه را شرح دهد .
فرش گروه صنعتی فرش کاشان
پایه و اساس مقاله پاسخ به این سوال پرداخته است که دلیل رضایت بالای مشتریان گروه صنعتی فرش کاشان به عنوان اولین تولید کننده فرش های ماشینی چیست ؟
گروه صنعتی فرش کاشان اولین کارخانه هایی بود که در سراسر کشور جهت تولید و بافت فرش های ماشینی در ایران تأسیس و مشغول به کار شد . بازده و عملکرد گروه صنعتی مذکور به حدی مناسب و عالی بوده است که با گذشت کم تر از 5 دهه نام و نشان فرش های ماشینی کاشان در تمامی دنیا شناخته شده است و گستردگی به وسعتی که در حال حاضر مشاهده می کنیم را فرا گرفته است . کارخانه فرش کاشان همواره به دنبال بهتر شدن و پویایی در راستای نوآوری و خلاقیت گام برداشته است . کسب رضایت مشتری و افزایش سهم خود از بازار مورد مهمی است که بصورت رابطه ای دو سر سود هم برای خریداران و هم برای تولید کنندگان مفید و مثمر ثمر خواهد بود .
برتری گروه صنعتی فرش کاشان دلیلی بر مناسب نبودن فرشهای تولید شده در سایر شهر ها نیست . همانطور که می دانیم شهر های مختلفی در ایران از جمله کرمان ، اصفهان ، مشهد ، تبریز و یزد کارخانه های تولید فرش فعال داشته و صنعتی نساجی مناسبی دارند ؛ اما موضوع بحث ما در رابطه با برتر بودن گروه صنعتی فرش کاشان است . کیفیت و مزیت های این گروه صنعتی به حدی بالا و برتر است که تنها بهترین تولید کنندگان توان ماندن در بازار را دارند .
انواع محصولات گروه صنعتی فرش کاشان
گروه صنعتی فرش کاشان تمامی فرش های ماشینی را در انواع و اقسام طرح ها ، رنگ ها و ... پوشش می دهد . فرش هایی که در ابعاد استاندارد و غیر استاندارد مورد توجه خریداران قرار می گیرند . مهم ترین دسته بندی فرش های تولید شده در گروه صنعتی فرش کاشان بر اساس شانه و تراکم است و فرش ها را به دسته های : فرش 500 شانه ، فرش 700 شانه ، فرش 1000 شانه ، فرش 1200 شانه و فرش 1500 شانه در طرح های کلاسیک ، سنتی و مدرن تقسیم می کند . انواع فرش های ساده و گل برجسته از گروه صنعتی فرش کاشان قابل خرید هستند .
بنا بر نظر کارشناسان و متخصصین فرش و قالی ، متنوع ترین بازار فرش از جهت کیفیت و کمی فرش های کاشان هستند . هیچ کجای دنیا نمی توان گستردگی فرش های 500 شانه ، فرش 700 شانه ، فرش 1000 شانه ، فرش 1200 شانه و فرش 1500 شانه فروشگاه فرش کاشان را یافت .
گروه تولیدی صنعتی فرش کاشان فعالیت خود را از اوایل 1350 آغاز نمود و در زمینه تولید انواع مختلف فرش های ماشینی عملکرد خوبی از خود نشان داد . پویایی و تعدد محصولات آن زمان بسیار کم تر از حال حاضر بود اما پیشرفت عالی و چشم گیر گروه صنعتی فرش کاشان در طول سال ها که به دلایل زیر رخ داده است ، در صنعت نساجی قابل توجه است :
1- آغاز فعالیت گروه صنعتی فرش کاشان با تولید فرش های 350 شانه ای بود که در بازار های کنونی به هیچ وجه یافت نمی شوند اما پایه و اساس خوبی برای تولید انواع فرش ها بودند .
2- استفاده از الیاف با کیفیت و طرح ها مناسب توجه خریداران را جلب کرده و بنا بر رونق گرفتن بازار تقاضا ، بازار عرضه را تقویت نموده است .
3- پیشرفت های عمیق در زمینه صنعت و نساجی هم در گسترش و مطلوبیت گروه صنعتی فرش کاشان بی تأثیر نبوده و شاید مهم ترین دلیل تلقی شود . کارخانه های فرش کاشان مجبور به همگام شدن با دنیای تکنولوژی هستند و هرچه در این زمینه فعال تر باشند خواهند توانست سهم بیشتری از بازار را به خود اختصاص دهند . استفاده از دستگاه های روز دنیا که ساخت کشور های اروپایی می باشند ، بکار گیری متد های تولیدی پر بازده و ... عوامل مهم در این زمینه هستند . برای مثال شرکت فرش کاشان توانسته است با دریافت گواهینامه ها و استانداردهای بین المللی و ملی از جمله ISO 9001 ، ISO14001  و گواهی OEKO -TEX نشان دهنده قدرت و برتری خود باشد .
ویژگی فرش های گروه صنعتی فرش کاشان
دلایل رونق گرفتن و پر مخاطب شدن کارخانه فرش کاشان ویژگی هایی است که محصولات به خود به خانه خریداران می برند . از جمله آن که :
1- فرش های فروشگاه فرش کاشان ، با کیفیت ، زیبا و در عین حال ارزان هستند . ارزان بودن فرش های فروشگاه فرش کاشان به هیچ وجه بر ویژگی های فنی و ظاهری محصول اثر نگذاشته است . بلکه مواردی مانند خرید عمده مواد اولیه ، تولید انبوه ، روش های پر بازده ، نیروی کار متخصص و ... توانسته اند فرش های گروه صنعتی کاشان را برتر نمایند .
2- تمامی محصولات در فروشگاه فرش کاشان درجه یک بوده و محصول بی کیفیت نخواهیم داشت .
3- استفاده از متدهای جدید خرید و فروش از جمله فروشگاه های اینترنتی و مبادلات مجازی مورد مهم در ارزان قیمت بوده فرش های با کیفیت فروشگاه فرش کاشان است . مزیت هایی که این روش خرید به همراه دارد دلیل تفاوت تولید کنندگان نوآوری و خلاق کاشانی نسبت به دیگر تولید کنندگان است .
خرید از گروه صنعتی فرش کاشان
همه خریداران فرش های ماشینی کاشان را در سبد انتخابی خود لحاظ می کنند . فرش هایی که به غایت زیبا و جذاب بوده و نگاه هر بیننده از را جذب می کنند . در عین برتر بودن و مطلوب بودن فرش های کارخانه جات کاشان ، رده بندی و اولویت بندی فرش های ماشینی کاشان هم باید مد نظر قرار گیرد . تعداد تولید کنندگان و فعالیت در زمینه فرش های ماشینی کاشان بسیار زیاد است و جالب آنکه همگی عملکرد خوبی در زمینه کیفیت و دوام از خود نشان داده اند . اما رقابت تولید کنندگان کاشانی بر سر کیفیت نیست بلکه سهم بازار موجب شده تا این تولید کنندگان به رقابت بر سر نوآوری ، خلاقیت ، زیبایی و قیمت مناسب محصولات رهنمون شوند و تعداد تولید کنندگان موفق در این زمینه انگشت شمار است . در صدر لیست تولید کنندگان برتر کاشانی برند فرش کاشان با عملکرد و سابقه درخشان خوش می درخشد .
برای خرید محصولات گروه صنعتی فرش کاشان ، فروشگاه های اینترنتی معتبر توصیه می شود . هرچند به علت کم اطلاعی خریداران و عدم آگاهی در زمینه های مختلف در حیطه دنیای مجازی اعتماد به فروشگاه های اینترنتی فراگیر نشده است اما نسل جدید بسیار بهتر از نسل قبل از فروشگاه های اینترنتی استفاده کرده است و با دانستن مزیت های خرید فرش از فروشگاه های اینترنتی فرش ، خرید محصول از فروشگاه اینترنتی فرش کاشان را ترجیح می دهد .  

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  خدمات پس از فروش فرش کاشان
•  ضمانت اصل بودن فرش ماشینی
•  قیمت فرش 1200 شانه تراکم 3600 گل برجسته کاشان
•  بهترین قیمت فرش ماشینی
•  آنچه باید در مورد خرید اینترنتی فرش ترک بدانید !
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه