برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : یکشنبه ۰۱/۷/۱۰

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان

» فروش فرش های خام مخصوص چاپ فرش و چاپ تابلو فرش

خرید بهترین فرش های خام مخصوص چاپ

بسیاری از افراد برای زیبا تر شدن خانه خود از المان های مختلف برای تزیین و طراحی منزل خود استفاده می کنند . یکی از المان هایی که می تواند سبب زیبایی هر چه بیشتر خانه شود ، استفاده از فرش های ماشینی خام سفید با طرح های خاص چاپ شده روی آن ها می باشد . فرش های خام ، فرش های ماشینی می باشند که هر فردی می تواند آن را سفارش دهد . به گونه ای است که هر طرح مورد نظر خود را مثل منظره ، دریا ، جنگل ، چهره و بسیاری از طرح هایی که دوست دارد و حتی طرح فرش های سنتی جهت چاپ روی فرش های خام سفارش داده و تحویل بگیرند . تعداد محدودی از کارخانجات به سمت چاپ روی فرش و تابلو فرش روی فرش های ماشینی خام یا سفید رفته اند اما با توجه به استقبال مردم از این مدل فرش ها سبب خواهد شد که در آینده ای نه چندان دور اکثریت یا تمام تولید کنندگان فرش ماشینی نیز در کنار تولید بهترین فرش های ماشینی خود به تولید فرش های خام مخصوص چاپ فرش و یا تابلو فرش بپردازند . طرح هایی که در فرش های خام زده می شود و روی آن چاپ می شوند از کیفیت بالایی بر خوردار می باشد به گونه ای که تشخیص آن با بافت فرش های ماشینی بسیار دشوار و مشکل خواهد بود . کیفیت بالای چاپ طرح روی فرش های سفید و یا خام به گونه ای است که اکثر مردم از آن استقبال کرده اند و به سمت خرید با کیفیت ترین فرش های خام با بهترین و خاص ترین طرح ها و چاپ آن روی فرش ها رفته اند .
استفاده از فرش های خام با طرح های گوناگون به شکلی است که شما می توانید علاوه بر استفاده از آن برای پذیرایی و هال خانه خود ، از فرش های خام با طرح های مناسب آشپزخانه ، مناسب برای اتاق خواب ها و حتی اتاق خواب کودک از آن بهره ببرید و نهایت استفاده را از آن ببرید . فرش های خام را با عنوان های دیگر فرش های چاپی و فرش های کلاریس نیز می شناسند .

نحوه چاپ طرح روی فرش های خام به چه شکل می باشد ؟
در ابتدا خود فرش های خام با دستگاه های بافندگی بافته می شود . تفاوت بافت فرش های خام با فرش های ماشینی در این می باشد که فرش های خام یا سفید فقط از یک نوع نخ به رنگ سفید بافته می شود که هیچ طرحی را در سطح زمینه فرش طراحی نمی شود و ساده می باشد اما در مقابل فرش های ماشینی با تعداد رنگ های نخ خاب متفاوت با طرح و نقشی که از قبل در دستگاه وارد شده است ، فرش های ماشینی بافته می شود که در آخر دارای نقشه های گوناگون می باشد که هر کدام را با نام های متفاوتی می شناسید . سپس برای چاپ طرح مورد نظر روی فرش های خام از قبل شابلون ها با طرح های از قبل آماده شده که توسط کامپوتر ایجاد می شود را رویفرش قرار می دهند و سپس فرش را زیر دستگاه پرس قرار می دهند . دستگاه پرس کاری که انجام می دهد این است که با فشاری که روی فرش وارد می کند در اثر حرارت و گرمایی که از آن ایجاد می شود باعث می شود تا رنگدانه های موجود در شابلون به سطح فرش رفته و روی آن هک شود به گونه ای که هیچ رنگی را پس ندهد و با کیفیت بالا و عالی این طرح ها روی فرش خام چاپ می شوند .

جنس الیاف به کار رفته در فرش های خام
الیافی که در فرش های خام مورد استفاده قرار می گیرند از 2 دسته آکریلیک و پلی استر می باشد . هر چه که تعداد شانه و تراکم فرش های خام در تولید فرش بالاتر رود ، چاپ طرح روی آن بهتر و با کیفیت تر خواهد بود . به عنوان مثال چاپ طرح روی فرش های خام 1000شانه بسیار با کیفیت تر از چاپ طرح روی فرش ای چاپی 700 شانه خواهد شد و نتیجه ی بتری را در آخر به ما نشان خواهد داد .

مواد مورد نیاز برای چاپ طرح روی فرش های خام
برای چاپ روی فرش های ماشینی خام حداقل به یک دستگاه چاپ پرس حرارتی و یک دستگاه پرینتر جهت چاپ طرح ها نیاز است . با توجه به این که شما می خواهید طرح را روی چه ابعادی از فرش چاپ کنید ، دستگاه های شما نیز اندازه ی آن متفاوت خواهد بود .
به عنوان مثال اگر می خواهید طرح خود را روی فرش خام در ابعاد 20 در 30 چاپ کنید ، فقط داشتن یک دستگاه پرینتر آچهار سابلیمیشن و یک دستگاه پرس حرارتی سایز کوچک هم کفایت می کند . حال اگر قصد چاپ روی فرش بزرگ تری را دارید باید به فکر یک پرینتر در ابعاد A3  باشید . هم چنین داشتن یک دستگاه پرس حرارتی متوسطی که در اندازه ی 30 در 40 سانتی متر می باشد برای این کار ضروری است و در آخر این که اگر شما بخواهید فرش های چاپی در ابعاد 40 در 60 سانتی متر و به بالا طرح های منحصر به فرد خود را چاپ کنید ، به یک پلاتر نیازمند هستید که بتوانید طرح های خود را روی فرش های خام چاپ کنید و نیز باید به دنبال دستگاهی برای پرس باشید که در سایز های بزرگ 40 در 60 سانتی متر به بالا باشد .

ابعاد و اندازه های استاندارد فرش های خام چاپ فرش یا تابلو فرش
فرش های خام نیز همانند فرش های ماشینی درجه یک اصل در ابعاد استاندارد 6 متری ، 9 متری و 12 متری نیز بافته می شود . هم چنین اگر بخوهید در ابعاد و اندازی های سفارشی نیز فرش ها بافته می شود . در کل سایز بافت فرش های خام از اندازه یک برگه A4  و تا پهنای 4 متری هم بافته می شود . این به گونه ای است که شما هراندازه که طول را بدهید نیز برایتان تولید می کند . این درحالی است که ابتدا طرح ها را روی فرش های خام چاپ می کنند سپس هر اندازه طول که بخواهید برای تان می زنند و سپس توسط رفوگر های ماهر این فرش  از پشت به یک دیگر بافته شده به شکلی که اصلا قابل تشخیص نمی باشد که فرش ها به یکدیگر دوخته شده است و همه تصور این را دارند که فرش کاملا یک فرش چاپی با طرح زیبا و خاص می باشد .

آیا فرش های چاپی یا فرش های کلاریس قابل شست و شو می باشند یا نه ؟
معمولا این سوال به ذهن افراد خطور می کند که آیا با توجه به این که فرش های چاپی با جوهر طرح مورد نظر زده شده و روی فرش چاپ شده ، دراثر شست و شوی فرش های چاپی طرح روی فرش های پاک نمی شود ؟ جواب سوال خیر است . پاک نمی شود چرا که مقاومت بالایی در برابر شست و شو دارد به گونه ای که به راحتی می توانید هر چند وقت یک بار فرش های چاپی را بشویید به گونه ای که هیچ مشکلی برای فرش به وجود نمی آید . خاصیت شست و شوی بالای فرش های کلاریس از دیگر ویژگی های این فرش می باشد که مشتریان و خریداران زیادی را به خود جذب کرده و مردم از آن بسیار استقبال می کنند .

قیمت فرش های چاپی
فرش های ماشینی باکیفیت ، با توجه به شانه و تراکم و طرح های جدید و نوینی که بافته می شود ، قیمت های گوناگون و بالایی را دارد اما در مقابل فرش های خام یا فرش های چاپی قیمت ارزان تری را دارد چرا که از یک نوع نخ و تمام فرش با یک رنگ نخ بافته شده است که مسلما فرش های چاپی قیمت پایینی را در برابر فرش های ماشینی دارد .
خرید اینترنتی فرش ماشینی با کیفیت  از شرکت فرش کاشان
شرکت فرش کاشان از نمونه تولید کنندگان فرش ماشینی می باشد که مجموعه آن در شهر کاشان واقع شده است و شرکت فرش کاشان با توجه به تولید با کیفیت ترین و بهترین فرش های ماشینی توانسته است که اعتماد مردم را به خود جلب کرده و خریداران و مشتریان زیادی را به سمت خود جذب نماید . فروش فرش های ماشینی برای افراد به دلیل مشغله های کاری زیادی که دارند ، به شکل حضوری  کمی سخت تر شده بود . در این میان این شرکت با راه اندازی فروشگاه اینترنتی خود این امکان را برای خریداران و مشتریان فرش خود فراهم کرد تا بتوانند به راحتی با مراجعه به سایت شرکت فرش کاشان از تمامی محصولات و فرش های ماشینی با متنوع ترین طرح ها و رنگ ها دیدن کنند و فرش های مورد دلخواه خود را از این فروشگاه سفارش داده و درب منزل تحویل بگیرند .

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  معیارهای قشنگ ترین فرش ماشینی
•  از بین بردن لکه چایی روی فرش ماشینی
•  در فرش های ماشینی از چند رنگ استفاده می شود؟
•  از بین بردن جای مبلمان و وسایل سنگین از روی فرش
•  هنگام خرید اینترنتی فرش چگونه اعتماد کنیم ؟
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه