برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : شنبه ۰۱/۷/۹

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان

» تاثیر آهار فرش در کیفیت فرش ماشینی

خرید فرش ماشینی درجه یک ممتاز به دلیل اصولی بودن مرحله آهار فرش

معمولا وقتی از کیفیت فرش حرف می زنیم ، عده ای هستند که تنها به فکر نوع نخ تار و پود فرش می افتند و یا از تراکم و شانه فرش یاد می کنند ، در حالی که عوامل بیشتری هم وجود دارد که تاثیر زیادی روی کیفیت فرش می گذارد . شاید تا به حال در مورد آهار فرش شنیده باشید ولی چیزی در مورد آن ندانید . آهار فرش یکی از مراحلی است که حتما باید انجام شود و انجام دادن این مرحله و گذر کردن از آن تاثیر زیادی روی کیفیت فرش خواهد داشت . اگر بخواهیم از نظر صنعتی به معنی آهار بپردازیم ، باید بگوییم آهار از ترکیب انواع چسب های گیاهی و نشاسته به دست می آید که معمولا در صنایع مختلف از جمله صنعت نساجی قابل استفاده است . از آهار برای استحکام و مقاوم تر کردن فرش ماشینی استفاده می شود . عوامل زیادی می تواند روی کیفیت و مقاوم تر بودن فرش های ماشینی تاثیرگذار باشد که یک نمونه از آن آهار فرش می باشد . معمولا از آهار برای استحکام بیشتر فرش در مقابل پارگی استفاده می شود . بیشترین تاثیری که آهار دارد ، تاثیر آن بر روی نخ خاب پشت فرش می باشد که در این مقاله بیشتر در مورد آن صحبت خواهیم کرد .

تاثیر آهار فرش در کیفیت فرش ماشینی
به طور کلی می توان گفت آهار به دو دسته طبیعی و مصنوعی تبدیل می شود ، با توجه به نام این دو نوع آهار شما می توانید تشخیص دهید که در ترکیب هر یک از آن ها از چه نوع موادی استفاده شده است . در آهار طبیعی از مواد طبیعی مانند نشاسته و در آهار مصنوعی از موادی همچون پلی اکریلات ، پلی وینیل الکل ها و کوپلیمر استاپرین ها استفاده شده است . در تمام موارد ، معمولا نوع الیاف به کار رفته در بافت فرش می تواند نشان دهنده کیفیت و مقاومت فرش باشد ، اما ما نمی توانیم فقط و فقط به نوع الیاف به کار رفته در بافت فرش ماشینی بسنده کنیم . گاهی اوقات ممکن است استفاده از بهترین و مرغوب ترین الیاف در بافت فرش هم سبب پارگی و از بین رفتن فرش شود ، آهار فرش می تواند تا حدود زیادی این مشکل را برطرف کند ، در واقع آهار فرش فرسایش فرش ماشینی را تا حد امکان پایین می آورد و از آسیب دیدگی فرش جلوگیری می کند . پس با این حساب می توانیم بگوییم که آهار فرش روی مقاومت و کیفیت فرش ماشینی تاثیر خواهد داشت .
سیستم هایی که برای آهار فرش استفاده می شود در دو نوع متفاوت می باشد که به شرح زیر است :
•    سیستم ماشین آهار به صورت حرارت مستقیم : مشعل هایی که در این دستگاه آهار زنی وجود دارد ، حرارت را به صورت مستقیم تولید می کند .
•    سیستم ماشین آهار به صورت حرارت غیرمستقیم : این دستگاه به دلیل این که به صورت غیر مستقیم کار می کند ، هیچ گونه بخاری از خود تولید نمی کند . این روز ها بیشتر شرکت های تولید کننده فرش از این نوع سیستم آهار زنی برای آهار فرش ماشینی خود استفاده می کنند .
توجه داشته باشید که برای تولید چسب آهار فرش ، مواد به میزان مشخص شده ای استفاده نمی شوند و مقدار ماده ای که استفاده می شود برای هر دستگاهی متفاوت می باشد . ولی به طور کلی از رزین به عنوان یک ماده اصلی و ثابت برای درست کردن چسب آهار استفاده می شود . رزین یکی از چسبناک ترین ماده می باشد که معمولا هم در الکل حل می شود و قابلیت حل شدن در آب را ندارد .
با توجه به نکاتی که گفته شد ، آهار فرش می تواند روی کیفیت و درجه یک بودن فرش ماشینی شما تاثیر زیادی بگذارد و این روز ها به دلیل این که اغلب افراد و خانواده ها به دنبال بهترین و با کیفیت ترین فرش های ماشینی هستند ، ترجیح می دهند فرش هایی را خریداری کنند که فرایند تولید و بافت خوبی را پشت سر گذاشته باشند . چرا که هرچه فرایند تولید و بافت دقیق تر باشد ، تاثیر آن روی کیفیت و مقاوت فرش ماشینی دیده می شود .

خرید فرش ماشینی درجه یک ممتاز به دلیل اصولی بودن مرحله آهار فرش
با توجه به این که فرش های ماشینی در شانه و تراکم های متفاوتی تولید می شوند ، پس آهار فرش برای تمام فرش های ماشینی 1000 شانه ، فرش های ماشینی 1200 شانه کاشان ، فرش های ماشینی 700 شانه و 1500 شانه ماشینی متفاوت می باشد . با توجه به شانه و تراکمی که این فرش های ماشینی دارند برای درست کردن چسب آهار آن باید مواد را به مقدار مورد نیاز استفاده کرد . فرش های ماشینی 700 شانه ، 1200 شانه و 1000 شانه ماشینی به دلیل این که تا به امروز فروش خیلی بالایی داشته اند باید به صورت استاندارد ، مرحله آهار فرش را پشت سر بگذارند . فرش هایی که مرحله آهار را عبور کرده اند نمونه ای از درجه یک ترین و ممتازترین فرش های ماشینی هستند . هرچه کیفیت فرش بهتر باشد ، درجه آن نیز بالاتر می رود . فرش های 1200 شانه ماشینی به دلیل فروش بالایی که دارد ، تولید کنندگان روی تولید آن ها تمرکز بیشتری دارند و سعی می کنند در تولید آن تمام مراحل را به خوب ترین روش پیش ببرند . خرید فرش ماشینی درجه یک ممتاز این روز ها از برخی از شرکت های تولید کننده فرش ماشینی امکان پذیر می باشد . قطعا رضایت مشتری برای تولید کنندگان فرش اهمیت بسیار زیادی دارد ، به همین دلیل شرکت های تولید کننده ، فرش های درجه یک و ممتاز را در اختیار مشتریان خود قرار می دهند . یکی از شرکت هایی که با کیفیت ترین و بهترین فرش های ماشینی را تولید می کند ، شرکت فرش کاشان می باشد ، این شرکت فرش های درجه یک و با کیفیت خود را به قیمت درب کارخانه وارد بازار فرش می کند ، شما برای خرید می توانید به صورت آنلاین نیز اقدامات لازم را انجام دهید . 

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  ارسال سریع فرش و ارسال رایگان فرش ماشینی به سراسر کشور
•  قیمت فرش 1200 شانه تراکم 3600 گل برجسته کاشان
•  بهترین کیفیت فرش ماشینی
•  فرش خوب چه مارکی بخرم ؟
•  فرش ماشینی خوب از کجا بخرم ؟
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه