برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : شنبه ۰۱/۷/۹

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان

» فرش ماشینی شبیه فرش دستباف

فرش ماشینی شبیه دستباف

امروزه شاهد پیشرفت صنعت و تکنولوژی در همه حرفه ها و صنایع هستیم . فرش ماشینی نیز به عنوان یک وسیله مهم و لاینفک زندگی که امروزه از لحاظ تزئینی نیز مورد اهمیت قرار گرفته است ، با پیشرفت های چشم گیری رو به رو بوده است . در گذشته محصول فرش به صورت دستبافت تولید می شده است که به علت محبوبیت آن و با وجود تولید فرش های ماشینی ، هنوز تولید قالی دستبافت ادامه دارد اما به دلیل تولید آن به وسیله نیروی بافنده انسانی ، از قیمت بالایی برخودار است که تولیدکنندگان در کارخانه های فرش ماشینی را بر آن داشت تا فرش ماشینی شبیه فرش دستباف را تولید و روانه بازار نمایند تا متقاضیان و طرفداران این محصول را با پرداخت هزینه بسیار کمتری صاحب فرش ماشینی شبیه دستباف نمایند . این محصول که از لحاظ بافت و طرح بسیار شبیه به دستبافت است ، از ویژگی های بسیار خوب و منحص به فردی برخوردار است که در ادامه به توصیف آن می پردازیم .

فرش ماشینی شبیه فرش دستباف
پیشرفته شدن صنایع بافندگی و ورود آن به کارخانه های فرش بافی ، باعث شده است ، محصولاتی تحت عنوان فرش دستبافگونه تولید و روانه بازار گردد . دلیل نام گذاری این محصول به این عنوان به این علت است که از لحاظ بافت بسیار شبیه به قالی دستبافت و از طرح و نقشه های فرش دستبافت در آن استفاده می شود . دستگاه های بافنده جدید و پیشرفته قابلیت تولید فرش در شانه تراکم های بالا را دارند به این صورت که انواع فرش هزار شانه ، 1200 شانه و 1500 شانه توسط این دستگاه های بافنده تولید می شود . ماشین های بافت جدید قابلیت بافت فرش ریز بافت با الیاف بسیار نازکی را دارند که به همین سبب تولیدکنندگان ضخامت الیاف آکرولیک را تحت فرآیند هیت ست ، قابل بافت با این دستگاه ها می نمایند . دستگاه های بافنده جدید از نظر سرعت و دقت عمل بسیار خوب عمل می کنند و به دلیل درصد خطای پایین ، فرش دستباف گونه درجه یک را بدون هیچ گونه عیب و نقصی تولید می نماید . تاثیر تعداد بالای گره ها در یک متر عرضی یا شانه فرش در ظرافت و زیبایی آن می باشد و استحکام بالای محصول نیز با افزایش تعداد گره ها در تراکم طولی فرش امکان پذیر است . ظرافت و ریز نقشی فرش های ماشینی جدید بسیار مشابه با فرش های دستباف است که ریز بافت و دارای طرح های بسیار زیبا و چشم نواز هستند . محصولات دستبافگونه در شرکت فرش کاشان همان طور که در بالا ذکر شده با استفاده از الیاف بافت آکریلیک هیت ست شده تولید می شود . این الیاف به دلیل نرمی و سبکی جایگزین بسیار خوبی برای پشم طبیعی می باشد که از این لحاظ نیز می توان محصولات را به قالی های دستبافته شبیه دانست اما قیمت الیاف مصنوعی اکریلیک بسیار ارزان تر از پشم می باشد و این باعث ارزان قیمت شدن فرش های ماشینی دستبافگونه می شود که به همین علت خریداران از آن استقبال بسیار بیش تری به عمل آورده اند . این الیاف به عنوان یک عایق حرارتی بسیار خوب در برابر نور و برخورد با اجسام داغ عمل می کند و از لحاظ برگشت پذیری بسیار خوب و از خاصیت ارتجاعی با قرار گرفتن اجسام سنگین وزن روی آن برخوردار است که باعث بازگشت خاب فرش به حالت اولیه خود می شود و این باعث سال ها ماندگاری فرش به شکل و ظاهر ابتدایی خود می گردد . این الیاف به لحاظ پرز دهی بسیار کمی که دارند ، بسیار مناسب تولید فرش ضد حساسیت می باشند . هم چنین از تثبیت رنگ پذیری بالایی برخوردار است که در شست و شوی فرش با مواد شوینده یا در اثر تابش نور مستقیم خورشید روی آن ، رنگ خود را از دست نمی دهد . این الیاف از مقاومتی بسیار خوبی در برابر عوامل محیطی و فرسایشی مثل جذب گرد و غبار و آلودگی ، رطوبت برخوردار است که موجب دوام و افزایش طول عمر فرش دستبافگونه می شود . فرش های ماشینی دستبافگونه به علت ظرافت بافت و زیبایی و ضخامت بسیار کمی که در خود دارند ، بسیار مناسب برای انتخاب فرش پذیرایی می باشند .
شرکت فرش کاشان با تولید محصولات دستباف گونه و به کارگیری از بهترین مواد و متریال در تولید آن ، توانسته است جایگاه بسیار خوبی را در بین خریداران پیدا نماید زیرا از فرش های ماشینی با کیفیت و درجه یک برخوردار است و به عنوان بهترین مرکز خرید فرش دستباف گونه شناخته می شود چرا که دارای انواع مدل های مختلف این محصول پر فروش در شانه تراکم های مختلف و با تنوع طرح و رنگ زمینه بالا متناسب برای انواع سلیقه ها و دکوراسیون ها می باشد . با خرید اینترنتی فرش دستباف گونه از فروشگاه آنلاین فرش کاشان ، فرش به قیمت درب کارخانه را با امکان ارسال رایگان فرش درب منزل خود به همراه ضمانت نامه معتبر و کتبی ده ساله خریداری نمایید .

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  بهترین نوع نخ برای فرش ماشینی چه نخی می باشد ؟
•  سوالاتی که قبل از خرید فرش ماشینی باید بدانید
•  راه های شناخت بهترین فرش آکریلیک
•  شرایط استفاده امکانات فروشگاه فرش کاشان
•  چرا در اروپا از قالیچه های ایرانی استفاده می شود ؟
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه