برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : شنبه ۰۱/۷/۹

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان

» چالش‌های خرید فرش دستباف نسبت به فرش ماشینی

خرید فرش ماشینی یا خرید فرش دستباف

قالی های دستباف از دیرباز مورد توجه تمامی ایرانیان بوده است . خرید قالی های دستباف در گذشته بیشتر بوده است و در اکثر خانه های مادربزرگ ها ، فرش دستباف وجود دارد . این نوع قالی ، علاوه بر زیبایی و کیفیت بالا ، یک نوع سرمایه نیز به حساب می آید . استفاده از الیاف طبیعی در بافت آن و رنگ های شفاف و درخشان طبیعی ، کیفیت و زیبایی آن ها را بالا برده است . ولی امروزه ، خرید فرش های دستباف ، کمتر از گذشته شده است و با تولید فرش های دستبافتگونه که از نظر زیبایی در ردیف قالی های دستباف است ، حضور قالی های دستباف در منازل کمتر شده است و با توجه به اینکه سبک دکوراسیون ها متفاوت شده است و هر دکوراسیونی ، طرح و رنگ خاص خود را می خواهد . طرح های فرش های ماشینی بیشتر از دستباف می باشد و رنگبندی آن نیز متنوع تر است . قیمت بالای فرش های دستباف نیز ، مزید بر علت افت خرید این محصولات نفیس شده است . امروزه خانوارها توانایی خرید قالی های دستباف را ندارند و ترجیح می دهند که از زیبایی فرش های دستبافتگونه بهره مند شوند . فرش هایی که زیبایی و اصالت ایرانی را به زیبایی تمام به تصویر می کشد به گونه ای که بیننده بین یک فرش دستبافتگونه با قالی دستباف نتواند تفاوت را احساس کند .
فرش دستباف یا فرش ماشینی
در گذشته ، از فرش های ماشینی تنها به عنوان کف پوش استفاده می شد ولی کسانی که قالی های زیبا برای دکوراسیون می خواستند باید به سراغ قالی های دستباف می رفتند و قیمت گزافی را می پرداختند . تولید کنندگان از بافت قالی های دستباف و طرح های زیبای آن ، الهام گرفتند و فرش های ماشینی دستبافتگونه تولید کردند که بسان قالی های دستباف بود . آن ها شانه و تراکم محصول را بالا بردند . شانه و تراکم با تعداد گره در طول و عرض ربط دارد . به عبارتی ، اگر شانه فرش بالا رود زیبایی فرش بیشتر و اگر تراکم آن زیاد شود ، فرش فشرده تر و منسجم تر می شود . در بافت قالی های دستباف از الیاف طبیعی پشم و یا کرک و ابریشم طبیعی استفاده می شود که در تابستان ها خنک و در زمستان گرم است ولی شست و شو و تمیز کردن این الیاف باید  بر طبق اصول و قوایدی باشد تا به الیاف قالی آسیب نرسد . ولی فرش های ماشینی دستبافتگونه از الیاف آکریلیک هیت ست شده که شبیه پشم طبیعی است و در برابر شست و شو بسیار مقاوم هستند و نسبت به انواع مواد شوینده مقاوم است . این الیاف بر اثر هیت ست شدن ، در برابر انواع حرارت ها و نور خورشید مقاوم هستند و با هر نوع شست وشو تغییر نمی کنند .
قیمت فرش های ماشینی ریز بافت دلیل دیگر برتری آن نسبت به قالی های دستباف است . فرش های دستبافتگونه ، با زیبایی و ظرافت بالا و ریز بافتی و توپری ، از قیمت مناسب نیز برخوردار می باشند . افراد می توانند با پرداخت هزینه کم از زیباترین فرش ماشینی برای دکوراسیون بهره مند شوند و حتی نسبت به تعویض فرش برای چند سال بعد ، اقدام کنند و قیمت مناسب محصولات ماشینی می تواند دلیلی برای روی آوردن خریداران به آن ها باشد .
فرش های ماشینی به دلیل استفاده الیاف مصنوعی در بافت آن ، از بیدخوردگی در امان هستند ولی قالی های دستباف ، ممکن است در برخی از جاهای گرم دچار بیدخوردگی شوند و این نوع قالی ها برای مکان هایی که رطوبت دارند مناسب نمی باشند .
امکان تولید فرش های ماشینی در ابعاد مختلف وجود دارد . این محصولات به دلیل بافته شدن با دستگاه های پیشرفته ، در ابعاد و اندازه های مختلف می توانند تولید شود .  ابعاد بزرگ پارچه ، قالی های نامتقارن متناسب بافضاهای غیر استاندارد به صورت ماشینی بافته می شود . زمان تولید یک فرش ماشینی نسبت به یک قالی دستباف بسیار کم است و برای بافت قالی دستباف باید زمان زیادی صرف شود .
اگر فرش های ماشینی الیاف پنبه در بافت نخ تار و پود و الیاف آکریلیک هیت ست شده در بافت نخ خاب آن به کار رود بسیار نرم و لطیف می شوند ولی قالی های دستباف در صورتی نرم و لطیف هستند که در بافت نخ خاب آن ها ، الیاف ابریشم بافته شود .
طرح های فرش ماشینی ، بسیار متنوع  می باشد . طرح های سنتی با ریز ترین گل ها ، طرح های مدرن و فانتزی مناسب برای دکوراسیون های مدرن ، به صورت ماشینی می باشد . طرح های قالی های دستباف ، تنوع چندانی ندارد .
خرید فرش ماشینی کاشان
کاشان یکی از بزرگترین تولید کننده فرش های دستباف و فرش های ماشینی می باشد . زیبایی و اصالت قالی های دستباف کاشان ، کیفیت بسیار عالی فرش های ماشینی دستبافتگونه کاشان ، زبانزد تمامی جهانیان است . امروزه به دلایل ذکر شده در بالا ، سمت و سوی خربدارن به سمت فرش های ماشینی کاشان بیشتر از قالی های دستباف است . تولید کنندگان این شهرستان با استفاده از نظرات هنرمندان قالی های دستباف و با استفاده از دستگاه های پیشرفته و مجهز شانه و تراکم محصولات را بالا بردند وتوانستند فرش هایی شبیه قالی های دستباف تولید کنند که زیبایی و اصالت در این فرش ها در کنار کیفیت بالا از ویژگی های منحصر به فرد این محصولات می باشد . فروشگاه فرش کاشان ، در تولید و عرضه محصولات دستبافتگونه موفق عمل کرده است و توانسته است زیباترین فرش های ماشینی کاشان را با به کارگیری طرح های قالی های دستباف ، علاقه مندان به قالی های دستباف را به سمت خود بکشاند . برای مشتریانی که امکان حضوری در کارخانه و دیدن انواع طرح ها را ندارند ، خرید اینترنتی فرش ماشینی کاشان صورت می گیرد .

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  پشتیبانی و گارانتی 24 ساعته خرید فرش
•  راهنمای انتخاب بهترین شانه و تراکم برای فرش های ماشینی
•  راهنمای خرید اینترنتی فرش
•  شرایط استفاده امکانات فروشگاه فرش کاشان
•  6 گام انتخاب بهترین فرش ماشینی
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه