برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : شنبه ۰۱/۷/۹

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان

» تناسب رنگ فرش با مبلمان

چگونه رنگ فرش را با رنگ مبل ست کنیم

همه افراد به دیزاین و دکواسیون منزل خود دقت می کنند و راه های مختلفی برای زیباتر نشان دادن منزلشان انتخاب می کنند . یکی از این روش ها ست کردن فرش با یکی از وسایل در دکوراسیون می باشد مانند مبل ها ، پرده ها و ... ما در این مقاله قصد داریم که شما را در ست کردن فرش با رنگ مبلمان راهنمایی کنیم تا در زیباتر نشان داده منزل شما سهیم باشیم .

اوصول و نکات ست کردن فرش با مبل
هر دو به یک رنگ انتخاب شوند :
آسان ترین راه و روش برای ست کردن انتخاب فرش و مبل به رنگ یکسان می باشد برای مثال اگه فرش شما کرم رنگ است بهتر است که رنگ مبلتان را به همان رنگ با کمی اخلاف در تیرگی خریداری کنید و نکته ای باید توجه کنید باید سایر وسایل به یک رنگ دیگر باشد تا فضای خونه بی روح و کسل کننده نشود .
دو رنگ مختلف به کار بگیرید :
فرش هایی که دارای چند رنگ مختلف می باشد را انتخای کنید زیرا با انتخاب این فرش شما دستتان در انتخاب مبل باز است و شما می توانید رنگ مبلتان را را از یکی از رنگ های فرشتان انتخاب کنید . یکی دیگر از ویژگی های این فرش ها استفاده از رنگ های زیبا و متنوع می باشد . بنابراین شما با انتخاب یکی از رنگ های آن دیگر نگران انتخاب مبل نخواهید بود .

ست کردن فرش با مبل باید چگونه باشد ؟
رنگ ها هم خوان را انتخاب کنید :
همیشه هم نیاز نیست که رنگ مبل و فرش شما یکسان باشد شما می توانید از دو رنگ متفاوت که هیچ ارتباطی باهم ندارند انتخاب کنید . البته باید این دو رنگ باهم ست شوند و قابلیت همخوانی بایکدیگر را داشته باشند . رنگ های زیادی وجود دارد که زمانی که در کنار یکدیگر قرار بگیرند ترکیب زیبایی را ایجاد کنند .
رنگ کوسن ها را با فرش ست کنید :
در بسیاری از موارد می توان بین مبل و رنگ فرش تناسب ایجاد کرد به بیان دیگر شما می توانید که رنگ فرشتان را با کوسن های مبلتان ست کنید . اگر تحت هیچ شرایطی شما نمی توانید فرش را با رنگ مبل ست کنید بهتر آن را با کوسن ها ست کنید با این کار مشکل شما برطرف می شود .

ست فرش با مبل با این روش ها
بدنه مبل را با فرش ست کنید :
لوزوما همیشه نباید فرش را با پارچه روی مبل ست کرد بلکه شما می توانید بر روی کناره های مبل  تمرکز کنید . یعنی شما رنگ فرشتان را با دسته ها و پایه های مبل هماهنگ کنید . بعضی از مبل ها دارای روکش می باشد که می توان از آن ها برای ایجاد تناسب با فرش استفاده کرد .
ست کردن مبل و فرش بر اساس طرح ها :
تکنیک دیگر برای ست کردن این است که به سراغ طرح های فرش رفته و طرح پارچه و مدل مبل خود را هماهنگ با فرش خریداری کنید . با این کار دیگر لازم نیست شما برای فرش یا مبل خود رنگ خاصی را در نظر بگیرید .
اگر ابتدا مبلمان را تهیه کرده اید و می خواهید فرشتان را با آن ست کنید نکات زیر را در نظر بگیرید :
در ابتدا به بافت بدنه و پارچه مبل دقت کنید . اگر مبل شما دارای طرح یا یک بافت واضح می باشد موکت یا فرش خود را مناسب با همان طرح و نقش ها خریداری کنید . برای مبل های بافت یا نقش مشخص از فرش های ساده استفاده کنید .
برای مبل های بافت ساده ، از فرش هایی با طرح های شلوغ بهره بگیرید . همچین می توانید برای مبل های ساده از فرش هایی با طرح های ساه و خلوت استفاده کنید .
سبک مبلمان و فرشتان را با هم هماهنگ کنید . مبل های سلطنتی و استیل با فرش های سنتی ایرانی همخوانی بیشتری دارد و مبل های راحتی و کاناپه با فرش های مدرن و فانتزی ست می شود . اگر مبلمان شما سفید دیوارها را رنگ نکنید و اگر مبلمان شما قهوه ای یا نسکافه ای است رنگ دیواره ها را به کرم تغییر دهید  .
شرکت فرش کاشان تمامی محصولات خود را با بالاترین کیفیت در اختیار شما مشتریان عزیز قرار می دهد تنوع رنگی و طرح در این مجموعه بسیار بالا می باشد به طوری که این شرکت توانایی پاسخگویی به تمامی سلیقه ها و نیاز ها را دارا می باشد . جهت خرید فرش های درجه یک به وبسایت فرش کاشان مراجه کنید .

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  استخدام در فرش کاشان
•  استفاده از مکانیزم و روشهای نوین نگهداری فرش در موزه فرش
•  شرایط بازگشت یا عودت فرش
•  نکات مهم در خرید فرش ماشینی
•  فرش خوب چه مارکی بخرم ؟
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه